Slováci veria falošným správam najviac spomedzi 10 krajín v regióne
Konšpirácie sa nás snažia presvedčiť, o tom, že sa určitá skupina ľudí tajne pokúša negatívne manipulovať iných ľudí. Na Slovensku takýmto tvrdeniam verí najviac ľudí spomedzi 10 krajín v strednej a východnej Európe
Ďalšie články
14.11.2021
Facebook = bezodná studnica informácií či dezinformácií?
Sociálne siete. Výdobytok modernej doby, ktorý nám zjednodušuje komunikáciu s priateľmi a predstavuje v našich životoch stále dôležitejší zdroj informácií. Nie každý človek má po práci chuť a čas otvoriť si noviny a prelúskať sa množstvom článkov, aby si tak spravil základný prehľad o tom, čo sa dnes udialo vo svete.
13.11.2021
Dezinformácie sa na slovenskom Facebooku šíria 4x rýchlejšie ako pravda
Dezinformácie, konšpirácie či hoaxy sú často šírené pomocou webov s problematickým obsahom. Tieto weby samy seba mylne označujú za „alternatívne média“ a vymedzujú sa voči masovým médiám. Táto „alternatíva“ však šíri najmä neoverené, zavádzajúce či falošné informácie.
12.11.2021
Obchodníci s klamstvom
Dezinformácie sa na internete šíria rýchlosťou blesku a zasahujú takmer všetky oblasti života. Niektoré problematický stránky napríklad šíria nepravdivé správy týkajúce sa očkovania či pandémie. Iné stránky sa naopak snažia prostredníctvom manipulačných správ rozdeľovať spoločnosť.